W nadchodzących latach popyt na metale szlachetne w przemyśle będzie coraz większy. Powodem takiego stanu rzeczy jest dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej, która w bardzo dużym stopniu opiera się na metalach z grupy platynowców. Mowa tutaj szczególnie o platynie, palladzie oraz rodzie.
Odzyskiwanie metali szlachetnych niesie ze sobą wiele pozytywów, zarówno pod względem ekologicznym (ograniczenie nakładów energii, zmniejszenie zanieczyszczeń, ochrona zasobów naturalnych, mniejsza ilość odpadów), jak i ekonomicznym (stabilne ceny metali na rynku).
My, przede wszystkim zajmujemy się odzyskiwaniem, takich metali szlachetnych, jak: platyna, pallad, rod, iryd. Wykorzystywane są one przede wszystkim w branży motoryzacyjnej do produkowania katalizatorów. W pierwszym etapie oddzielamy nożycami wkład od obudowy katalizatora. Następnie jest on poddawany procesowi homogenizacji. Wkład zostaje przemielony za pomocą młynów kulowych i powstaje z niego monolit, który ma jednolity skład. Warto oddać katalizator do recyklingu, ponieważ jest pokryty metalami szlachetnymi, które są trudne do wydobycia, a ich ilość w przyrodzie jest ograniczona. Oddając katalizator do recyklingu, chronisz środowisko.