[rev_slider_vc alias=”Interactive”]

RECYKLING I REGENERACJA KATALIZATORÓW

Metale szlachetne można zaliczyć do następujących grup: srebro, złoto oraz metale. Pozyskiwane są one z rud metali szlachetnych i z produktów ubocznych, które powstają przy przetwarzaniu metali nieżelaznych, które tworzą się w procesie elektrolitycznego oczyszczania miedzi.

01

Recykling metali szlachetnych

W nadchodzących latach popyt na metale szlachetne w przemyśle będzie coraz większy. Powodem takiego stanu rzeczy jest dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej, która w bardzo dużym stopniu opiera się na metalach z grupy platynowców. Mowa tutaj szczególnie o platynie, palladzie oraz rodzie.

02

Korzyści z recyklingu metali szlachetnych

Odzyskiwanie metali szlachetnych niesie ze sobą wiele pozytywów, zarówno pod względem ekologicznym (ograniczenie nakładów energii, zmniejszenie zanieczyszczeń, ochrona zasobów naturalnych, mniejsza ilość odpadów), jak i ekonomicznym (stabilne ceny metali na rynku).

03

Jakie metale poddawane są recyklingowi?

My, przede wszystkim zajmujemy się odzyskiwaniem, takich metali szlachetnych, jak: platyna, pallad, rod, iryd. Wykorzystywane są one przede wszystkim w branży motoryzacyjnej do produkowania katalizatorów. W pierwszym etapie oddzielamy nożycami wkład od obudowy katalizatora. Następnie jest on poddawany procesowi homogenizacji. Wkład zostaje przemielony za pomocą młynów kulowych i powstaje z niego monolit, który ma jednolity skład. Warto oddać katalizator do recyklingu, ponieważ jest pokryty metalami szlachetnymi, które są trudne do wydobycia, a ich ilość w przyrodzie jest ograniczona. Oddając katalizator do recyklingu, chronisz środowisko.

building

Regeneracja katalizatorów

Przeprowadzamy również regenerację katalizatorów. Polega ona na tym, że wymienia się zużyty nośnik katalityczny na nowy. Możesz kupić od nas sam nośnik katalityczny albo przekazać cały katalizator do regeneracji. Wtedy nasi pracownicy wymieniają wspomniany nośnik, a następnie katalizator wraca do Ciebie. Cały proces trwa nie dłużej niż kilka dni. Dzięki niemu nie musisz już kupować nowej części do Twojego samochodu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!