[rev_slider_vc alias=”Interactive”]

Katalizatory Samochodowe - Jak działamy

Witamy na naszej stronie. Zajmujemy się skupem i przetwarzaniem katalizatorów samochodowych. Zapewniamy korzystną wycenę oraz proste i wygodne warunki współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu:

Mogą też państwo skorzystać z wygodnego formularza w sekcji kontakt.


O NAS

Firma CCR ma bogate doświadczenie nie tylko w przetwarzaniu, ale też w różnych formach współpracy i kontaktu z klientem. Oferujemy m.in.:

 • osobisty odbiór katalizatorów,
 • płatność gotówką/przelewem,
 • wystawienie faktury VAT,
 • dogodne formy kontaktu.

Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia w zakresie transportu oraz utylizacji zużytych katalizatorów. Zapewniamy profesjonalną i fachową obsługę naszych klientów.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu współpracujemy z największymi światowymi przedsiębiorstwami w branży recyklingu katalizatorów. W związku z tym jesteśmy w stanie zagwarantować najkorzystniejsze ceny.

KATALIZATOR

Katalizator w samochodzie z silnikiem benzynowym pełni bardzo ważną funkcję. To właśnie od katalizatora zależy również proces spalania paliwa, a co za tym idzie odpowiednia praca jednostki napędowej oraz jej osiągu. Mianem katalizatora samochodowego potocznie określa się konwerter katalityczny. Stanowi on element układu wydechowego. Jego celem jest ograniczenie ilości szkodliwych substancji w spalinach.
Katalizatory są dostępne na rynku już od bardzo wielu lat. Ich występowanie w układzie wydechowym jest spowodowane obowiązującymi przepisami, ponieważ każdy samochód musi spełniać określone normy czystości spalin. Im samochód jest nowszy, tym te normy są bardziej restrykcyjne.

Podział katalizatorów

Ogólnie rzecz biorąc, katalizatory można podzielić na dwa rodzaje: katalizatory ceramiczne (z blokiem ceramicznym) i katalizatory metalowe (z blokiem metalowym).

Gdzie umieszczane są katalizatory?

W starszych modelach samochodów katalizator znajdował się na rurze wydechowej pod podłogą. W nowszych pojazdach katalizator występuje w kolektorze wydechowym. Jest to spowodowane obowiązkiem spełnienia bardziej rygorystycznych norm czystości spalin. Umieszczenie katalizatora w
kolektorze wydechowym sprawia, że szybciej się on nagrzewa i jest dużo bardziej skuteczny w działaniu.

Katalizator samochodowy

Z zewnątrz katalizator samochodowy jest podobny do tłumika w układzie wydechowym. Jest to blaszana puszka, w której występuje wiele kanałów o budowie plastra miody. Są one pokryte właściwymi pierwiastkami. Zazwyczaj takimi jak platyna, rod i pallad. Ze względu na to, że zaliczane są one do metali szlachetnych, to bywa i tak, że ktoś nam ukradnie taki katalizator samochodowy. Zadaniem wymienionych wcześniej pierwiastków jest zmniejszenie ilości substancji toksycznych, które znajdują się w spalinach. Dzieje się tak, gdy wejdą one w reakcję chemiczną z gazami spalinowymi.

Awarie katalizatorów samochodowych

Pomijając niekorzystne warunki pracy, takie, jak: duża różnica temperatur, wilgoć, oraz narażenie na uderzenia, większość katalizatorów samochodowych wytrzymuje przebieg około 200 000 km. Czasami nawet dłużej. W ceramicznych katalizatorach samochodowych najczęściej zużyciu podlega ceramiczny rdzeń. Jesteśmy firmą zajmującą się skupem oraz recyklingiem katalizatorów samochodowych. Zapraszamy do nas! Chętnie doradzimy Ci, czy przyniesiona przez Ciebie część nadaje się do odnowy, czy można ją już tylko sprzedać. Przeprowadzamy bardzo szybką i kompleksową wycenę. Możesz na nas liczyć!

OFERTA

Nasza oferta obejmuje:

 • katalizatory z rdzeniem ceramicznym,
 • katalizatory z rdzeniem metalowym,
 • filtry cząstek stałych FAP DPF,
 • monolit ceramiczny.

Wycena opiera się na analizie spektrometrem XRF, która bada zawartość platyny, palladu i rodu. Przy stałej współpracy jesteśmy w stanie zagwarantować korzystniejsze ceny.

building

PROCES

thumb
Nożyce

Za pomocą nożyc hydraulicznych rozdziela się wkład (metalowy i ceramiczny) od obudowy katalizatora.

thumb
Homogenizacja

Uzyskany wkład ceramiczny poddaje się procesowi homogenizacji. W wyniku mielenia w nowoczesnych młynach kulowych powstaje monolit o ujednoliconym składzie.

thumb
Analiza XRF

Na uzyskanym monolicie dokonuje się pomiarów spektrometrem XRF, który bardzo dokładnie określa zawartość metali szlachetnych w monolicie. Otrzymane wyniki są podstawą wyceny produktu.

thumb
Wycena

Końcowa wartość obliczana jest przy uwzględnieniu aktualnych kursów metali szlachetnych na najważniejszych giełdach światowych.

WYCENA

Dbamy o to, aby proces wyceny był uczciwy i przejrzysty dla klientów. Wartość katalizatora wyliczana jest na podstawie następujących czynników:

 1. wagi ceramiki,
 2. wilgotności ceramiki,
 3. zawartości metali: platyny (pt), palladu (pd), radu (rh),
 4. kursów kruszców na giełdach światowych ($/oz),
 5. kursów walut, w których dokonuje się rozliczeń ($),
 6. przebiegu samochodu,
 7. rodzaju paliwa i jego pochodzenia,
 8. sposobu eksploatacji samochodu,
 9. kraju przeznaczenia samochodu
 10. uszkodzeń mechanicznych (np. pęknięcia),
 11. uszkodzeń termicznych (np. nadpalenia).
building

Kontakt

  TELEFON

  +48 792 066 808

  Mon. – Fri. 8:00 – 21:00
  Sat. 8:00 – 18:00

  E-MAIL

  Michał Ptak

  kontakt@ccr-katalizatory.pl

  ADRES

  Michał Ptak

  ul. Brzozowa 9,
  98-330 Pajęczno